Geschiedenis, cultuur, rijk erfgoed en bewaarde valleien: dat is wat u te wachten staat als u zich in Puy-l'Evêque wilt vestigen. Een prachtig bewaard gebleven middeleeuwse stad, belooft mooie ontdekkingen langs de eeuwenoude steegjes.
De Puy L'Evêque, gebouwd op het hoge rotsachtige voorgebergte met uitzicht op de Lot, in het hart van de wijngaard van de Cahors, is even fascinerend als verrassend. Een middeleeuws stadje met een strategische ligging, bestaat uit een groot doolhof van geplaveide straten en hoge residenties van oker en gouden stenen, waarvan de kleur op poëtische wijze wordt weerspiegeld in het rustige water van de Lot. Neem de tijd om rond te wandelen en de mooiste plekjes te ontdekken, te voet of met de fiets (pas op: het is klimmen!). Puy-l'Evêque, een stad met 7 kerken, heeft een sterk architecturaal erfgoed dat door de geschiedenis wordt gekenmerkt. De kerk Saint-Sauveur, gebouwd in de 14e eeuw, maar ook de kapel Saint-Michel, de kerk Notre-Dame-de-l'Assomption en de kerk Saint-Sulpice zijn een bezoek waard. Een circuit genaamd "circuit des 7 églises" laat u toe om, dankzij bijna 25 kilometer aan paden, al het moois van Puy-l'Evêque en de omliggende dorpen te ontdekken, terwijl u door de alluviale vlakte en de Lot-vallei wandelt. Maar ook het historische hart van de stad is een bezoek waard: het zit vol met vele zeer oude bezienswaardigheden, zoals de 12e eeuwse donjon, de laatste getuige van de overblijfselen van het bisschoppelijk paleis. De kapel van de Blauwe Penitenten uit de 15e eeuw, het Renaissance Castel, het Château Lychairie, het kruis van de Calvarieberg uit de 15e eeuw, de Bisschoppelijke Toren, de gelijknamige straat van het Château Bovilla, het voormalige kapucijnerklooster, de middeleeuwse beeldhouwwerken van de rue Saint-Sauveur, maar ook de prachtige landhuizen, de prachtige rue du Donjon, de prachtige deuren van de rue des Capucins en het plaatsje Georges Henry zijn de moeite waard om te bezoeken. Vanaf deze laatste, wandeling langs de beek van Les Clédelles naar de oude haven aan de voet van de stad, voor een opmerkelijk uitzicht op de Lot. Tijdens deze wandeling kunt u de kleine straatjes in de buurt van de inschepingsplaats niet missen: de rue des Bateliers, de rue des Cloutiers, de rue des Tanneurs, de rue des Teinturiers, de rue des Tanneurs of de rue des Sabotiers, ze herinneren u niet zonder u te herinneren aan de vele economische activiteiten die ooit de stad Puy-l'Evêque ondersteunden, die haar knowhow (en in het bijzonder haar wijn) in vuilnisbakken naar Bordeaux exporteerde. Als er nog een andere wandeling te maken is in Puy-l'Evêque, dan is het wel die van de hangende tuinen: deze tuinen hangen aan de klifzijde en bieden een vrij uitzicht op de Lot!
Tot slot, wat de activiteiten betreft, zult u alleen de schaamte hebben om uw dagen in Puy-l'Evêque te bezetten. Wandelen op het eerste gezicht is zeker de meest populaire activiteit voor reizigers die door de stad reizen. Vooral de GR36 die het Kanaal met de Middellandse Zee verbindt, lopen door de stad: ze laten u toe om de steden Castelfranc, Sarlat-la-Canéda, Cahors, Saint-Cirq-Lapopie, Beauregard en Savignac in enkele uren te bereiken. De Lot en Vineyard Valley is ook vol met sportieve en gastronomische routes, die we vooral aan te bevelen aan wijnliefhebbers. Deze zelfde vallei zal ook de fietsliefhebbers bekoren met 160 kilometer groene wegen en andere fietsroutes die zich kronkelen door de wijngaarden en rivieren die het departement doorkruisen.