Wat als u voor deze vakantie zou kiezen voor rust en stilte? Om er even tussenuit te zijn, in harmonie met de natuur? Een perfecte vakantie om er even tussenuit te zijn, om frisse lucht en avontuur in te ademen... Ben je in de verleiding? Pak uw koffers en ga naar Soturac in de Occitanie!
Soturac ligt in de holte van één van de meanders van de Lot, op de grens met het departement Lot-et-Garonne. Ongeveer vijftig minuten ten westen van Cahors ligt dit stadje in de Quercy, aan de rand van de Bouriane, ingeklemd tussen de wateren van de Thèze en de Lot. Soturac is de ideale plaats voor wie droomt van een vakantie ver weg van de drukte van de grote toeristische bestemmingen. Hier leven de mensen graag rustig, en nemen ze de tijd om van de milde zonnige dagen te genieten. Hier wordt AOC Cahors-wijn geproduceerd en houden we van de eenvoudige genoegens van het leven. Wat het erfgoed betreft, kan de gemeente bogen op een voor de streek typische architectuur, met mooie oude huizen zoals het Maison Forte de Ségadènes, en talrijke kerken, zoals de kerk Notre-Dame-de-la-Nativité de Couvert, de kerk van Saint-Pierre de Soturac en de kerk van Saint-Pierre-ès-Liens, die beide zijn opgenomen in de Algemene Inventaris van de Occitanie-regio.
Wat de activiteiten betreft, kunt u kiezen voor een partijtje petanque met vrienden of voor mooie wandelingen en fietstochten door het dorp en de omgeving. Ten noorden van het dorp raden wij u aan naar het Château de Bonaguil te gaan. Dit prachtige 13e-eeuwse kasteel ligt in het naburige departement Lot-et-Garonne en biedt vanaf zijn voorgebergte een adembenemend uitzicht over de vallei van de Lot. Verder naar het zuiden van het dorp Soturac zijn de wandelingen bijzonder aangenaam langs de loop van de rivier de Lot, die u naar wens te voet of met de fiets kunt verkennen. Sommige plaatsen zijn een bezoek waard, zoals de sluis van Orgueil of de sluis van Touzac aan de rand van de stad. Vissers en wandelaars kunnen ook een wandeling maken rond het meer van Marou, waar het naar verluidt wemelt van de karpers, voorns en andere forellen, en dat een prachtige plek is voor een rustige picknick voor twee of een gezin.
Aangezien de vallei van de Lot bezaaid is met opmerkelijke sites, zijn er veel plaatsen die u tijdens uw verblijf kunt bezoeken: Cahors en zijn Valentré-brug, het fort van Gavaudun, het elegante Château de Fumel, het Château de Biron, maar ook de wijngaarden van Cahors, de middeleeuwse stad Puy-l'Évêque, Villeneuve-sur-Lot of Villefranche-du-Périgord maken uw verblijf in het groen, in de Soturac-sector, compleet.