Tussen Périgord en Rouergue is de Lot een uitzonderlijke bestemming voor alle liefhebbers van natuur en cultuur. Met zijn mooie rivieren, mooie dorpjes, mooie plaatsen en gastronomie, zal het departement u verrassen zodra u aankomt.
Een gebied van uitgestrekte open ruimten en ontsnappen, de Lot heeft weinig belangrijke steden, maar ze zijn net als het departement: majestueus en rustig. Begin uw bezoek in Cahors met het embleem van de stad, de Valentré-brug (14e eeuw), een geklasseerd historisch monument en een UNESCO-werelderfgoedlocatie. Vervolg uw ontdekkingstocht door het historische centrum waar u de romaans-gotische kathedraal van Saint-Étienne, het hotel Roaldès en de vele huizen uit de middeleeuwen kunt bewonderen. Ga dan naar Figeac, aan de oevers van de Célé. Al wandelend door de kronkelende straatjes uit de Middeleeuwen, zult u vele monumenten (kerken van Saint-Sauveur, Karmelieten.....), prachtige oude huizen en het Champollion Museum kunnen bezoeken, dat de geschriften van de hele wereld presenteert.
Ontdek dan de kleinste steden in het departement. Dankzij het rijke verleden en het behoud van het erfgoed herbergt de Lot maar liefst zes van de mooiste dorpen van Frankrijk: Autoire, Capdenac le Haut, Cardaillac, Carennac, Loubressac en Saint-Cirq Lapopie. Met hun okerstenen huizen met bruine pannendaken is het erg moeilijk om niet in de ban te raken. Maar veel andere dorpen verdienen het om te worden onderscheiden als Rocamadour, waar de bouwwerken de steile klif, Souillac en zijn prachtige abdij Sainte-Marie, Lanzac (kerken, kastelen, dolmens), Prayssac (kerk, kasteel van de Théron, megalithische monumenten) of Carjac (kapel, haven, kerk) volgen.
Maak dan gebruik van de vele paden om het natuurlijke erfgoed van de Lot te ontdekken. Te voet kunt u de 750 kilometer lange afstandswandelpaden in het departement nemen, waaronder de beroemde GR 65, een historische weg naar Compostela. Te paard, waagt u zich op de zes speciaal ontworpen ruitercircuits. Met de fiets of mountainbike, volg de fietsroute van de Lotvallei of de lusroutes voorgesteld door het VVV-kantoor. Onderweg kunt u even pauzeren om de afgrond van Padirac, de grot van Pech-Merle of het dierenpark van Gramat te bewonderen. En tijdens de lunch kunt u een gastronomische tussenstop maken in een goed restaurant om de lokale smaken te proeven: lamsvlees van de boerderij uit Quercy, truffel, saffraan, rocamadour, Cahors wijnen....