In het hart van het zuidwesten, tussen Bordeaux en Toulouse, belichaamt de Lot-et-Garonne de Franse manier van leven. Met zijn groene en vredige landschappen, zijn steden en bastides, en zijn overvloedige gastronomie, biedt het de garantie voor een ontspannende en bevredigende vakantie.
Lot-et-Garonne is een essentiële bestemming voor groen toerisme, maar nodigt u ook uit om zijn mooie karaktervolle steden te ontdekken. Slenter in Agen door de smalle straatjes van het historische centrum en bewonder de vakwerkhuizen, de toren van Chapelet en de toren van de Penitenten. Bezoek vervolgens de kathedraal van Saint-Caprais, een Unesco Werelderfgoed met veel verschillende stijlen vanwege de lange tijd dat hij werd gebouwd. Maar bewonder ook het schitterende Pont-Canal en het gebouw en de collecties van het rijke Musée des Beaux-Arts. Ga vervolgens naar Villeneuve-sur-Lot en bewonder de Cieutats brug, de Pujols poort, de Sainte-Catherine kerk en het Lamothe kasteel.
Ga verder met uw ontdekking van Lot-et-Garonne door de vele middeleeuwse dorpjes te bezoeken. Het departement telt niet minder dan 42 bastides, stadjes die in de Middeleeuwen zijn gebouwd rond een met arcaden versierd centraal plein. Het bekendste dorp is ongetwijfeld Monflanquin, geklasseerd als een van de mooiste dorpen van Frankrijk. Tijdens uw bezoek kunt u het huis van de Zwarte Prins, de kerk van Saint-André en het kasteel van Roquefère bewonderen. Geniet vervolgens van de bastides van Pujols, genesteld achter zijn indrukwekkende vestingmuren, Villeréal, met zijn imposante houten markthal uit de 14e eeuw of Vianne, gebouwd aan de oever van de Baïse. Maar neem ook de tijd om de mooie dorpjes Nérac (kasteel, kerk), Beauville, Prayssas... te bewonderen.
Tijdens uw verblijf kunt u ook gebruik maken van de grote natuurgebieden om te genieten van vele activiteiten. Met 4.500 km bewegwijzerde wandelpaden is de Lot-et-Garonne een waar paradijs voor wandelaars, die het Clunisien-pad kunnen nemen dat de priorij van Moirax met het klooster van Moissac verbindt. Op de fiets kunt u het prachtige Canal des 2 Mers volgen onder een bladerdak van platanen of de Véloroute de la Vallée du Lot volgen. Maar er staan u nog vele andere vrijetijdsactiviteiten te wachten: rivierwandelingen, kanoën, waterparken, avonturenparken, golf, paardrijden... s Avonds, na al deze inspanning, kunt u plaatsnemen op het terras van een goed restaurant om te genieten van de streekproducten: tomaten uit Marmande, foie gras, conserven, aardbeien, pruimen uit Agen, wijnen uit Buzet en Côtes de Duras...